ÖZGEÇMİŞ GÖNDER

Teşkilâtımızda, yürütülen hizmetin nitelikleri gereği çeşitli alanlarda eğitim geçmişi ve uzmanlığı bulunan personel istihdam edilmektedir. Teşkilâtımıza her yıl binlerce aday özgeçmiş göndererek başvuru yapmaktadır. Başvuruları kabul edilen adayları uzun, rekabetçi ve elemeli aşamalardan oluşan bir sınav süreci beklemektedir. Bu süreçte adaylar yazılı, sözlü, uygulamalı sınavlara, çeşitli psikolojik testlere, sağlık kontrolüne ve mülakata tabi tutulmaktadır.

Özgeçmiş formuna ilişkin olarak dikkat etmeniz gereken önemli hususlar aşağıda listelenmiştir:

  1. Özgeçmiş formu, temel gerekliliklerine sahip olunan bir branş için doldurulabilmektedir. Formu doldurmaya başlamadan önce görev almak istediğiniz branşa ait detayları incelemenizi öneririz.
  2. Kariyer sayfasında belirtilen branşların dışında, belirli bir alandaki bilgi, beceri, yetenek ve tecrübeleriniz çerçevesinde Teşkilâtımızda görev almak istiyorsanız, Genel Başvuru sayfasında yer alan açıklamalar doğrultusunda özgeçmiş formunu doldurabilirsiniz.
  3. Özgeçmiş formunu tek oturumda ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Verdiğiniz bilgilerin doğru ve eksiksiz olması özgeçmişinizin değerlendirilmesinde büyük önem taşımaktadır. Gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen kişilerin özgeçmiş formları değerlendirmeye alınmayacaktır.
  4. Özgeçmiş gönderdiğiniz tarihten itibaren altı ay boyunca özgeçmişiniz üzerinde güncelleme yapmanız veya tekrar özgeçmiş göndermeniz mümkün değildir.
  5. Özgeçmiş formu hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek ve gerekli bilgileri eksiksiz olarak temin edebilmek amacıyla örnek formu inceleyebilirsiniz. Örnek özgeçmiş formu (PDF)
  6. Özgeçmiş formunda paylaştığınız bilgiler Millî İstihbarat Teşkilâtı aday havuzunda saklı tutulacaktır.
  7. Yurt dışında yaşayanların özgeçmiş formunu Türkiye’de bulundukları bir dönemde doldurarak Teşkilâtımıza göndermesi, yurt dışındayken Teşkilâtımızla iletişime geçmemesi başvurunun gizliliği bakımından önem arz etmektedir.
  8. Posta yoluyla yapılan görev alma talepleri değerlendirmeye alınmamaktadır.

Teşkilâtımız tarafından özgeçmişlerin gizliliğine yüksek hassasiyet gösterilmekte ve adaylardan da aynı hassasiyet beklenmektedir.

Önemli Not: Başvurunuz Teşkilâtımızın personel ihtiyaçları doğrultusunda değerlendirmeye alınmaktadır. Özgeçmiş formunu doldurmanız, başvurunuzun kabul edildiği ve tarafınızla mutlaka iletişime geçileceği anlamına gelmemektedir. Başvuru sahipleriyle SMS, e-posta, sabit telefon veya cep telefonu aracılığıyla irtibat kurulmaktadır.

 
Başvur